MISTRZOWIE POLSKIEGO TAŃCA

MISTRZOWIE POLSKIEGO TAŃCA

SOPOCKI TEATR TAŃCA i Dance [SIC!] Association
zapraszają na prolog wydarzenia
MISTRZOWIE POLSKIEGO TAŃCA

Mistrzowie Polskiego Tańca to spotkania najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80tych XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów.

Festiwal odbędzie się w kwietniu 2015 roku, ale już w listopadzie 2014 zapraszamy na dwa wyjątkowe dni z wyjątkowymi artystami! Do Sopotu przyjadą dwie damy polskiego tańca współczesnego ze swoimi spektaklami. Ewa Wycichowska (Polski Teatr Tańca) i Elwira Piorun (Teatr Tańca Zawirowania), które swoją pracę artystyczną zaczynały od tańca klasycznego i odnosiły w nim ogromne sukcesy.

W ramach prologu wydarzenia wystąpią:

Teatr Tańca Zawirowania z Warszawy – czwartek 20 listopada 2014, godzina 20.00

„Rust and Engage” to dwa spektakle będące wspólną produkcją Elwiry Piorun, Ido Tadmora (Izrael) oraz brytyjskiej choreografki Rachel Erdos.
Spektakle są obrazem dwojga ludzi, tworzących wieloletni związek, którzy mają już za sobą wiele burz, dylematów, wzlotów i upadków. Relacja bohaterów opiera się na głębokiej miłości oraz szczególnej więzi pomiędzy nimi, ale nie oznacza to, iż jest wolna od problemów.
Spotkanie z Elwirą Piorun i Ido Tadmorem prowadzić będzie Joanna Czajkowska.

Engagé

„Rodzimy się samotni, żyjemy w samotności i umieramy w samotności. Jedynie poprzez miłość i przyjaźń możemy stworzyć chwilową iluzję, że nie jesteśmy samotni.” (Orson Welles)

Choreografia: Ido Tadmor
Tancerze: Elwira Piorun, Ido Tadmor
Muzyka: Frederic Chopin, Giuseppe Verdi, “American Beauty” soundtrack, Leo Cole
Czas trwania: 29 minut

Rust

Cisza jest najsilniejszym głosem, jaki istnieje… A muzyka jest tylko w Twoim umyśle.
„Najokrutniejsze kłamstwa wypowiedziane są w ciszy” (Meir Shalev z książki „Esau”)

Choreografia: Rachel Erdos, Ido Tadmor
Tancerze: Elwira Piorun, Ido Tadmor
Muzyka: Something stupid by Frank and Nany Sintara
Czas trwania: 19 minut

Polski Teatr Tańca z Poznania – niedziela 30 listopada 2014, godzina 19.00

Polski Teatr Tańca zaprezentuje fragmenty spektakli: „Carmen” (chor. Jerzy Makarowski), „Niebezpiecznie związki” (chor. Ewa Wycichowska) oraz „Święto wiosny” (chor. Ewa Wycichowska). Obecni tancerze Teatru zaprezentują artystyczne reinterpretacje wybranego materiału choreograficznego, na podstawie materiałów archiwalnych. Wznowienie tych fragmentów nastąpiło w roku 2013, z okazji 40-lecia Teatru, w ramach całorocznego wydarzenia jubileuszowego p.t. „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”. Premiery powyższych tytułów miały miejsce na przestrzeni lat: 1993 – 1996.

Rozmowę z artystami prowadzić będzie Jadwiga Majewska, krytyk tańca z Krakowa.

Wieczór z Polskim Teatrem Tańca odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego CHIPOLBROK.

Bilety:
30 zł normalny
20 zł ulgowy
Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com
Teatr na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie

sic sopocki-teatr sopot teatr-na-plazy