Warsztaty z Jackiem Wazelinem

24 XI warsztaty Brodway Jazz
Jecek Wazelin
Choreograf You Can dance !!!!!
i Kalina Porazińska
dla średniozaawansowanych i zaawansowanych tancerzy.

 


Jacek Wazelin ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć w dziedzinie tańca musicalowego. Przygodę z tańcem rozpoczął w zespole tańca ludowego jako ośmiolatek, a potem przez wiele lat tańczył w najlepszej w Polsce formacji tańca towarzyskiego „Takt” z Chełma. Z nią właśnie zdobył Mistrzostwo Polski i IV miejsce na Świecie.

Został tancerzem etatowym w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Jednak to był dopiero początek jego błyskotliwej kariery. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji a może też odrobinie talentu, dostał się do niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia- Come Together. Praca w międzynarodowej obsadzie weszła mu w krew i po pierwszym sezonie artystycznym dostał ofertę objęcia funkcji kierownika baletu i asystenta choreografa. Kolejnym jego sukcesem był angaż w kultowym musicalu West Side Story z udziałem gwiazd niemieckiej sceny musicalowej. Zaraz potem otrzymał kontrakt taneczny w paryskim Disneylandzie.

Po powrocie do Polski postawił na przekazywanie wiedzy i naukę/propagowanie musical dance w największej w kraju szkole tańca Egurrola Dance Studio. Następnie przez 6 edycji był filarem choreograficznym programu You Can Dance w stylu Broadway Jazz. Równocześnie tworzył choreografie do spektakli teatralnych tj. „Jajo węża” w Teatrze Jaracza w Łodzi i „Płomień żądzy” w krakowskiej Bagateli. Był choreografem musicali wystawianych w Teatrze Rampa jako owoc współpracy z Teatrem Muzycznym Tintilo („W cieniu”, „Zaczarowani”, „Opowieść wigilijna”, „Księżniczka Sara”). Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jest organizatorem festiwali i warsztatów tanecznych, które stoją zawsze na najwyższym poziomie merytorycznym. Jego pracą i pasją jest taniec w wielu wymiarach i ciągłe jego doskonalenie.
Obecnie można go zobaczyć w musicalu CHICAGO w Krakowskim Teatrze Variete i na scenie w Teatrze Kwadrat w spektaklu DalidAmore.

 

Kalina Porazińska
Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, na kierunku choreografia i techniki tańca. Dyplomowany instruktor tańca jazzowego, współczesnego oraz ulicznego.  Od 8 lat pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, prowadząc lekcje zarówno w Polsce jak i za granicą. Kalina jest również wykładowcą na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym w Bydgoszczy, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów z jazzu, styli jazzowych wyrazu scenicznego oraz kompozycji. Początkowo umiejętności taneczne nabywała w „Teatrze Tańca Gest” w Bydgoszczy Od 2014 r. tancerka Sopockiego Teatru Tańca, pod kierownictwem Joanny Czajkowskiej oraz Jacka Krawczyka. Zatańczyła w takich projektach jak: „Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o w niewinności” (premiera: czerwiec 2014), „Wszystkie Twarze Szekspira” z okazji otwarcia Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (wrzesień 2014), „Bajadera” (grudzień 2014) i „Essentia” (marzec 2015). W marcu 2016 roku odbyła się premiera jej pierwszego spektaklu solowego w reż. Joanny Czajkowskiej pt. „Jak uprawiać, żeby wyszło”.

Dwie grupy wiekowe !!!  

Grafik zajęć:

sob
Gr do 13 l Gr pow. 13 l
13.00-14.00 Kalina 15.45 -16.45 Kalina
14.15-15.15 Jacek 17.00-18.00 Jacek
15.30-16.30 Jacek 18.15-19.15 Jacek

Koszt:
90 zł do 9 XI
100 zł po. 9 XI

Miejsce warsztatów:
Studio Dance Avenue
ul. Konrada Leczkowa 1,
80-432 Gdańsk Wrzeszcz

Jak się zapisać?