Mistrzostwa PTT Polski Południwo-Wschodniej

II Otwarte Mistrzostwa PTT Polski Południwo-Wschodniej

Z przyjemnością informujemy, że mamy kolejny powód do dumy! Otóż w dniach 17-18.10.2009 r. w Lublinie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa PTT Polski Południwo-Wschodniej w Disco Dance, Hip Hop i Tańcach Par podczas których grupa podopiecznych naszej Akademii zaprezentowała swoje układy i zdobyła kilka miejsc w ścisłym finale.

W skład reprezentacji Dance Avenue weszły: Marta Adamska, Patrycja Kirshenstein, Jasmina El-Jichi,Kalina Robak, Oliwia Wieczorek, Natalia Osińska, Agata Formella, Edyta Brodowska, Angelika Łuczyńska, Magdalena Szczepaniak, Marlena Cocek, Aleksandra Sadecka, Paulina Turska i Karolina Potakowska.
Dziewczyny wystartowały w kilkunastu kategoriach i wyraźnie zaznaczyły swoją obecność w Lublinie. Wszystkie zgodnie stwierdziły, że poziom mistrzostw był bardzo wysoki i konkurencja niezwykle silna.

W zawodach wzięli udział przedstawiciele 22 klubów z całej Polski. Jednak mimo wysiłku i stresu związanego z tym startem uczestnicy mistrzostw świetnie się bawili i jak zwykle przeżyli cudowną przygodę z tańcem w fantastycznej atmosferze. Te mistrzostwa były kolejnym dowodem na to, że taniec jednoczy ludzi i może być źródłem wielu intensywnych przeżyć, a niejednokrotnie bywa powodem wielu wyjątkowych przyjaźni.

Nie sposób wymienić wszystkich lubelskich osiągnięć naszych reprezentantek, ale warto wspomnieć chociaż o niektórych:

• W kategorii „Salsa solo powyżej 15 lat” Paulina Turska zajęła I miejsce a Karolina Potakowska — miejsce II.
  • W kategorii „Mini formacja hip hop” III miejsce zajęła Formacja Freez Beez w składzie: Agata Formella, Angelika Łuczyńska, Magdalena Szczepaniak, Marlena Cocek oraz Aleksandra Sadecka.
  • W kategorii „Hip hop debiuty” powyżej 15 lat III lokatę zdobyła Edyta Brodowska a II miejsce zajęła Angelika Łuczyńska (Angelika zajęła również III miejsce w kategorii „Salsa hip hop klasa E+D+C” powyżej 15 lat oraz V miejsce w kategorii „Solo hip hop”).
  • Kolejna kategoria to „Duety hip hop powyżej 15 lat” – i tu III miejsce zdobyły: Marta Adamska i Patrycja Kirshenstein a IV lokatę wytańczyły: Jasmina El-Jichi i Kalina obak.