Kubańskie rytmy

Zapraszamy na  zajęcia solo, prowadzone przez rodowitego Kubańczyka, niestrudzonego miłośnika muzyki i tańca – Guille
Wt. godz. 18.00

To zajęcia przeznaczone dla wszystkich, dla tych tańczących i stawiających swoje pierwsze kroki na parkiecie
Zajęcia przenoszą nas w świat uliczek Havany, gdzie można doświadczyć tradycyjnych rytmów i kubańskiego folkloru-SON, SALSA, CHA CHA CHA, MAMBO, GUAGUANCÓ, YAMBÚ, PILÓN,FRO, RUMBA, PALO, YUKA, MAKUTA oraz wielu innych …

W czasie zajęć poznacie wiele figur i kroków a także nauczycie się słuchać muzyki i wyrażać ją poprzez ruch, ekspresję ciała i gesty oraz mimikę twarzy.

Zajęcia prowadzi:

Guille
Urodził się w Hawanie, na Kubie – „kolebce salsy”. W jego duszy nieustannie gra muzyka, a jego taniec to połączenie gracji, radości i zmysłowości, którymi ujmuje otoczenie.
Wykształcenie muzyczne zdobywał szkoląc się od najmłodszych lat, m.in. w Szkole im. Ñoli Sainz Sahig, gdzie uczył się śpiewać i grać na fortepianie oraz trąbce.
Laureat nagród Premio de Oro en Concurso Provincial de Musica Instrumental i Premio Provincial de la Danza w Santa Clara.
W latach 2010-2011 był członkiem La Compania Artistica Danzaria „5 de Diciembre”, 2015-2016 tańczył dla Compania de Danza Narciso Medina oraz Compania de Danza Habana Queen Group.
Rodowity Kubańczyk, od dziecka urzekający swoją salsą, w swoim repertuarze prezentuje również pozostałe tradycyjne tańce kubańskie, takie jak Rumba, Son, Guaracha, Mozambique, Pilon, Conga, Cha cha cha, jak i nowocześniejsze rytmy – Timba, Reggaeton.
Uwielbia pracę z ludźmi, a przekazywanie wiedzy jest jego pasją. Zaraża uśmiechem, dzięki swojej energii i charyzmie motywuje do nauki, a taniec staje się przyjemnością.
Mimo warunków atmosferycznych, zadomowił się w Trójmieście.