Ricardo Lara

Ricardo to Meksykanin, który swoje pierwsze taneczne kroki stawiał w Stanach Zjednoczonych.

Po ukończeniu kursu na instruktora tańców latynoskich w 1999, zaczął uczyć i występować w stanie Indiana, w którym mieszkał przez 17 lat. Prowadził tam zajęcia w Dan O’Day Dance Studio w Mishawaka i uczył w Goshen College oraz w Indiana University of South Bend. Nawiązał również współpracę z University of Notre Dame jako choreograf na corocznym studenckim występie Latin Expressions podczas święta kultury latynoskiej. Ricardo brał także udział w konkursach tańca latynoskiego, zajmując między innymi 1. miejsce w konkursie Bailes Tropicales w Chicago w 2009 roku.

Ricardo od ponad trzech lat mieszka w Polsce, gdzie dzieli się pasją do swoich największych tanecznych miłości – bachaty i salsy. Jego specjalnością jest Bachata Dominicana Fusion i szalone footworki. Zajęcia Ricardo pełne są miłości do tańca i prawdziwej niezrównanej latynoskiej energii, która zostaje na długo w sercach uczestników.

Ricardo dużo podróżuje, nieustannie kształcąc się na międzynarodowych warsztatach i podczas prywatnych lekcji z najlepszymi instruktorami. Występował niedawno na Latino Festiwalu i El Sol Warsaw Salsa Festival (konkurs Stargate)