Krzysztof Płatek

LA Style - kurs tańca w Dance Avenue

Jego ulubionym stylem jest LA Style, lecz nie stroni od innych technik.

Krzysztof „Fresh” Płatek – Swoja przygodę z tańcem rozpoczął w 2006 roku. Stopniowo rozwijał swój talent sam, godzinami trenując na sali. Następnie młody, zainspirowany tańcem chłopak, zaczął brać udział w warsztatach ze znanymi ludźmi polskiej jak i zagranicznej sceny tanecznej. Jak sam mówi, inspirację można znaleźć wszędzie: w ludziach, muzyce czy codziennym życiu. Jego ulubionym stylem jest LA Style, lecz nie stroni od innych technik. Uwielbia uczyć innych i uczyć się od innych, jest zdania że człowiek zawsze może wyciągnąć jakąś ciekawą lekcję. Lubi gdy jest dużo energii na Sali i sam lubi zarażać energią. Jest człowiekiem, który przede wszystkim stawia na progress po przez ciężką pracę, dobrą zabawe i pozytwna energię

LA Style – To technika otwarta, związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe, takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, RNB, pop.
Hip hop L.A. Style pojawił się na scenie tanecznej w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku w Stanach Zjednoczonych i szybko przywędrował do Europy, w której rozpowszechnił się jako indywidualny styl choreograficzny, podlegający ciągłemu rozwojowi. Rozwój Hip hop LA Style przebiegał dwuetapowo, początkowo przez wpływy z jazzu i modern dance, następnie poprzez wpływy z właściwego hip hopu. W obu myślą przewodnią jest dokładna interpretacja słów i bitów. Nie jest to zresztą nowe zjawisko i było już stosowane w innych hip hop – owych stylach.

Zasadą L.A. Style jest wykorzystywanie określonych piosenek, poddanych zabiegowi rozłożenia na śpiew, rap, melodie, bity, efekty. Przy wyborze kroków choreograf kieruje się w maksymalnym stopniu tekstami piosenek, budując ich taneczną interpretację i ilustrację. W ruchu pojawiają się elementy wpływów hip hop new style, popping, locking oraz jazz i modern dance, niekiedy klimat kojarzący się z Lyrical Hip hop.

Zobacz jak tańczy Krzyś ze swoją grupą

Terminy zajęć instruktora

Grafik

Kurs Dzień Godziny Uwagi
Street dance/ LA Style Wt. 19:00 - 20:00

16+
Zajęcia otwarte/UWAGA: od września zajęcia w piątek 19:00

Street dance/ LA Style Pt. 18:00 - 19:00

7-13 lat
zajęcia wkrótce