Dr Andrzej Morawiec 

Dr Andrzej Morawiec – Choreograf You Can Dance

Nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Gdańsku. Absolwent bytomskiej Państwowej Szkoły Baletowej (1986) oraz Leningradzkiego Instytutu Kultury na wydziale Choreografii i Pedagogiki Baletu (1990).

Wyróżniony przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej Nagrodą Indywidualną II stopnia, za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce. W 2010 roku uzyskał tytuł doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej rytmika i taniec. W 2014 roku oznaczony „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Tańczył w zespole baletu Państwowej Opery Śląskiej i Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu, gdzie jednocześnie zajmował się asystenturą i repetycją prac choreografów zagranicznych. Występował gościnnie w Gdańskim i Kieleckim Teatrach Tańca. Obecnie tancerz niezależny.  Wykładowca metodyki nauczania tańca współczesnego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, specjalności: Pedagogika Baletowa oraz Choreografia i Teoria Tańca. Nauczyciel tańca współczesnego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Bytomiu, a od 2001 roku w Gdańsku. Pod czujnym okiem Andrzeja Morawca uczniowie tych szkół zdobywają pierwsze miejsca na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów tańca, między innymi: w Gdańsku, Bytomiu, Kijowie, Rydze.

Prowadzi warsztaty tańca współczesnego i klasycznego w kraju i za granicą.

Jego choreografie wzbogacały repertuary m.in.: Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Bałtyckiej, Teatru Miejskiego w Gdyni, Kieleckiego Teatru Tańca.

Współtworzył „Trójmiejską Korporację Tańca” zrzeszającą najlepszych tancerzy związanych z Trójmiastem, w ramach której występował się głównie jako tancerz solowy.